Home » עידכונים » קרן אור – ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות

קרן אור – ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות

לייעוץ והכוונה במציאת פתרון דיור
שירות לציבור ללא עלות
התקשרו: 077-7715427

עם כל השינויים החלים על גוף האדם במהלך השנים, סבירות לא קטנה שהוא יגיע למצב בו יכולות התפקוד העצמאי שלו יורדות משמעותית לקראת גיל הזהב. זו גם הנקודה בה רבים מבינים שהם זקוקים לסיוע אישי. חלקם עוברים להתגורר במוסדות ייעודיים לבני גיל הזהב, רבים מבררים על מטפל סיעודי זר ואחרים משלבים בין שינוי מקום מגורים לבין סיוע אישי. השורה התחתונה היא שכדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בכל אחד מהמישורים, אפשר בהחלט לפנות לחברות המספקות ייעוץ והכוונה בתחום.

באילו נושאים מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ?

הסיוע של החברות המעניקות ייעוץ והכוונה בתחום יכול להיות קשור לשורה ארוכה של נושאים. זה מתחיל עם הטיפול האישי בקשיש, שעשוי להיות הכרחי כאשר יכולת התפקוד העצמאי שלו יורדת עם השנים. התוצאה היא צורך באיתור עובד סיעודי, לרוב עובד זר, או לחלופין מעבר למוסד דיור המיועד לאוכלוסייה שכזו: בתי אבות על סוגיהם (בית אבות לעצמאיים, בית אבות סיעודיים, בית אבות לתשושי נפש ובית אבות לתשושי גוף), מוסדות לדיור מוגן ועוד. 
הצוות המקצועי של החברות המייעצות יוכל להעניק את כל ההכוונה הנדרשת בדרך להחלטה המושכלת. התהליך מולם מתחיל בדרך כלל משיחה או מפגישת היכרות, בה יכולים אנשי החברה להבין את מצבו הפיזי והתפקודי של האדם המבוגר, להגדיר את הצרכים שלו וכן הלאה. בהתאם לפרמטרים אלו יוכל להתבצע מיפוי של האופציות הקיימות, כאשר לרוב הדגש הוא על אזור גאוגרפי נתון (מוסדות הקרובים למקום המגורים הנוכחי או למשפחתו של האדם המבוגר). 
בהמשך לכך יוכלו אנשי החברה לכוון את הפונים אליהם לגבי הדגשים שכדאי לקחת בחשבון בדרך לבחירה המושכלת של מוסד לבני גיל הזהב, לאופן הסקירה של כל מוסד שכזה וכן הלאה. תחום חיוני אחר הוא הכלכלי, בו העזרה יכולה לכלול בחינה משותפת של אפשרויות המימון ומסלולי התשלום בכל מוסד לבני גיל הזהב.

סיוע בקבלת הזכויות המגיעות לכם

על פניו, האדם המבוגר אמור להיות זכאי לרשימה ארוכה של זכויות – ובעיקר כאשר יכולת התפקוד העצמאי שלו נפגעת עם השנים: ממש על קצה המזלג ניתן להזכיר קצבאות שונות, זכאות להעסקת עובד זר, סיוע במימון חלקי של השהות במוסדות ייעודיים לבני גיל הזהב ועוד.
הבעיה היא שרבים כלל אינם מקבלים את הזכויות, או לכל הפחות מקבלים זכויות בשיעור נמוך ממה שהם אמורים לקבל. בין אם הסיבה לכך הוא חוסר ידע לגבי הזכויות או אופן הקבלה שלהן, ובין אם קשיים שמערימים הגורמים שאמורים לספק את הזכויות, ברור כי האדם המבוגר ומשפחתו נפגעים מכך במידה רבה.
ההחלטה לפנות לחברה המספקת ייעוץ והדרכה יכולה להוכיח את עצמה כמוצלחת גם מהבחינה הזו. החברה יכולה לנתח יחד עם האדם המבוגר את מצבו, בדגש על הקשיים התפקודיים שהוא סובל מהם, ולהחליט ביחד איתו על אסטרטגיית התנהלות מול הגורמים השונים. פעמים רבות הסיוע הזה הוא שעושה את ההבדל ומאפשר קבלה של מלוא הזכויות, עם מינימום מאמץ.

קרן אור – החברה שתשמח לסייע לכם

קרן אור היא חברה מהשורה הראשונה בתחום הייעוץ וההכוונה לבני גיל הזהב בישראל. החברה מעניקה ללקוחותיה סיוע בכל הנושאים המרכיבים את התחום הסבוך והמורכב הזה, במטרה לאפשר לאנשים המבוגרים חיים בריאים, בטוחים ונעימים עם ההגעה לתקופה זו בחיים. הצוות של קרן אור כולל בעלי מקצוע מנוסים, המרכיבים יחדיו פרופיל רחב של שירותים לטובתם של הלקוחות. פלוס משמעותי אחר הוא שהסיוע של קרן אור אינו כרוך בתשלום מצד הקשיש ובני משפחתו.

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715427

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר