Home » עידכונים » מאמרים

מאמרים

להלן רשימת המאמרים באתר – רשת גיל הזהב אנו מעדכנים מאמרים נוספים מעת לעת.

זקוקים לעזרה נוספת? לא מצאתם מענה לשאלתכם?
פנו אלינו עכשיו באמצעות דוא"ל

מאמרים


חוק סיעוד – קבלת גמלת סיעוד

חוק ביטוח סיעוד מאפשר קבלת גמלת סיעוד לקשישים אשר מתקשים בביצוע פעולות יום-יומיות בביתם או זקוקים להשגחה. גמלת סיעוד הינה גמלת שירותים – כלומר מאפשר קבלת שירותים שונים ואינה מאפשרת קבלת כסף על ידי הקשיש.

להמשך המאמר – חוק סיעוד – גמלת סיעוד


העסקת עובד זר בבית אבות – דיור מוגן

חוק ביטוח לאומי מאפשר קבלת גמלת סיעוד לקשישים אשר הגיעו לגיל פרישה אשר נזקקים לעזרה או השגחה בביצוע פעולות היום יום (לאכול, להתלבש, סיוע בניידות, ברחצה, וכדומה). אחד התנאים העיקריים בקבלת גמלת סיעוד הוא מגורים במסגרת הקהילה והמשפחה – חוק הביטוח הלאומי קובע כי מבוטח הנמצא במוסד סיעודי לא יהיה זכאי לגמלת סיעוד. מהם המקרים בהם בית אבות יחשב כמוסד סיעודי?

להמשך המאמר – קבלת גמלת סיעוד בבית אבות


סיעוד – שירותי סיעוד, חברות סיעוד

כל מי שמתקשה בתפקוד יכול לקבל שירותי סיעוד שונים. שירותי סיעוד ניתנים לנכים, קשישים, לאחר מחלה קשה או לאחר ניתוח. ניתן לקבל שירותי סיעוד במימון מלא של המדינה במסגרת חוק סיעוד המקנה גמלת סיעוד או באופן פרטי מחברות סיעוד המתמחות במתן שירותים סיעודיים.להמשך המאמר – שירותי סיעוד

יעוץ לקשישים המטופלים עם עובד זר

במקרים רבים, חל שינוי במצבם של קשישים הנעזרים בעובד סיעודי זר והם, או בני משפחותיהם, נאלצים לבדוק שוב את התאמת המטפל/ת לקשיש. הדרדרות במצב התפקודי (כגון קשיש תשוש שהפך להיות סיעודי) או הופעת דמנציה ואלצהימר מחייבים בחינה מחודשת של העסקת העובד הזר.להמשך המאמר – יעוץ לקשישים המטופלים עם עובד זר

ביטוח רפואי – עובדים זרים

על כל מעסיק של עובד זר לבטחו בביטוח רפואי מיוחד לעובדים זרים. חובה זו חלה על המעסיק – ולא על העובד הזר בעצמו או על חברת הסיעוד. הביטוח הרפואי חייב להיערך אצל מבטח בעל רישיון תקף בהתאם לצו שנקבע על ידי שר הבריאות.

להמשך המאמר – ביטוח רפואי עובדים זרים


מי זכאי להעסיק עובד סיעודי זר?

קבלת היתר להעסקת עובד סיעוד זר מותנית בעמידה בתנאי הזכאות ומבחנים אשר שנקבעו במסגרות תביעות לגמלאות וקצבאות – המוסד לביטוח לאומי.

במאמר זה נפרט את הדרישות והתנאים לקבלת היתר העסקת עובד זר – סיעודי.

להמשך המאמר – זכאות העסקת עובדים זרים


משכורת הנטו של עובד זר סיעודי

בציבור רווחת הדעה כי עובד זר סיעודי משתכר כ-500 דולר בחודש.
למעשה משכורתו של העובד הזר מושפעת ומורכבת מחוקים כללים החלים במדינת ישראל וכן מחוקים ספציפיים החלים על עובדים זרים ככלל ועובדי סיעוד בפרט.

להמשך המאמר – משכורת נטו עובד זר


אפשרויות למימון עלות העסקת מטפל סיעודי

קשיש הזקוק לסיוע ממטפל סיעודי, יכול להסתייע במספר מקורות במימון עלות ההעסקה של המטפל.

להמשך המאמר – אפשרויות מימון


זכאות העובד הזר לשעות נוספות

כידוע, כל עובד זכאי לתשלום מלא על מלוא שעות העבודה שבהן היה לרשות המעביד אך מה הנוהל לגבי עובדים זרים? פסק דין חדש של בית המשפט העליון מאשר כי עובדים זרים בתחום הסיעוד אינם זכאים לקבל תשלום עבור שעות נוספות.

המאמר המלא: שעות נוספות עובדים זרים


נקודות זיכוי לעובד זר

בשנת 2006 היטל העסקת עובד זר עלה מ-8% ל-10% (עבור שנת 2006 בלבד). כתוצאה מהעלאה זו, בתאריך 18 למאי 2006 פורסמה הוראת שעה על ידי רשויות המס ובה הטבה בנקודות הזיכוי המגיעות לעובדים זרים.

להמשך המאמר – נקודות זיכוי לעובד זר סיעודי


זכויות עובד זר סיעודי

עובד סיעודי זר זכאי למלוא התנאים בחוקי העבודה הישראלים וכל חוקי העבודה תקפים לגביו.

למרות שהעובד הזר מועסק לרוב בבית הקשיש, אשר אינו מעסיק עובדים נוספים ולרוב אינו מודע לזכויות העובדים בישראל יש לתת לו את הזכויות סוציאליות שלהן זכאי כל עובד.

להמשך המאמר – זכויות עובד זר סיעודי


ניכויים מותרים ממשכורת עובד זר סיעודי

מעביד המעסיק עובד זר סיעודי יכול לנכות ממשכורתו תשלומים והוצאות שונות הנובעים מחוקי העבודה בישראל או מהוראות ספציפיות.

להמשך המאמר – ניכויים מותרים ממשכורת עובד זר סיעודי


מבחן תלות – ADL

מבחן תלות – ADL מבוצע על מנת להעריך את מידת תלותו של הקשיש בזולת בביצוע פעולות היום-יום. מאמר זה סוקר את מרכיבי המבחן, הניקוד הניתן בו וכללים שונים הקשורים אליו.

להמשך המאמר – מבחן תלות – ADL


סיעוד נוסף – ניצולי שואה

ניצולי שואה זכאים להקצבות והטבות נוספות המוענקות במסגרת הלשכה לשיקום נכים במשרד האוצר, ממשלת גרמניה וועדת התביעות, וזאת מתוקף חוק נכי המלחמה בנאצים, התש"יד – 1954 וחוק נכי רדיפות הנאצים, התשי"ט  –  1957. ניתן לקבל שעות סיעוד נוספות, מימון מוצרים ועוד.

להמשך המאמר – סיעוד ניצולי שואה


שירותי רפואה בבית – טלרפואה

שירותי טלרפואה הניתנים על ידי חברות פרטיות מאפשרות לחולים, נכים וקשישים לקבל שירותי אבחון, בדיקה ורפואה בבית לרבות קריאת אמבולנסים, בדיקת אק"ג באמצעות הטלפון, רופא המגיע הביתה ובמקרה הצורך נותן טיפול, תרופה מתאימה או מפנה את הלקוח לבית חולים.

להמשך המאמר – שירותי רפואה בבית

מחפשים מאמרים נוספים בתחום גיל הזהב? לחצו כאן: מאמרים גיל הזהב

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715427

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר