Home » עידכונים » איך מוצאים עבודה לאחר גיל פרישה?

איך מוצאים עבודה לאחר גיל פרישה?

אפשרויות תעסוקה לגיל הזהבכשמבוגרים מגיעים לגיל הפרישה, לפתע לוח הזמנים שלנו מתפנה בבת-אחת. יש כאלו אשר לוקחים זאת בברכה, מעריכים את הזמן אשר פתאום לוקח את שלו – זמן אישי, רגע לנשימה, ליהנות מהחיים.

אך חלק מהגמלאים מעדיפים להמשיך ולהיות פעילים בתחום עיסוקם.

האמינו או לא, ישנן לא מעט אפשרויות תעסוקה לגילאי הזהב. אומנם זה לא תמיד קל למצוא עבודה, אך זאת ללא קשר לגילכם בהכרח. אך עדיין יש לא מעט אפשרויות שם בחוץ, ובעזרת האינטרנט תוכלו לחפש עבודה מהבית בפשטות יחסית.

איך אפשר למצוא עבודה מהבית לגיל הזהב?

ישנם לא מעט כלי עזר שתוכלו להשתמש בהם, אשר יאפשרו לכם למצוא עבודה אשר מתאימה לכם. תחילה, קחו רגע וחשבו בעצם מה אתם מחפשים – מה מתאים לכם כיום? מה תרצו לעשות? באילו תחומים הכי מתאים לכם לעבוד? באיזה היקף משרה? באילו שעות? מהו הערך המוסף שאתם מביאים עמכם לעבודה החדשה (ניסיון, כישורים, וכדומה)?

חיפוש באתרי האינטרנט הרלוונטיים חושף את המשרות הקיימות. סקירה זו מצביעה אף על מרכיבי המשרות השונות, תנאי ההעסקה ואפילו גובה השכר. אם לא נמצאה אפשרות תעסוקה מתאימה, אל יאוש. שהשוק העסקי מבוסס על משא ומתן, ולכן סביר להניח כי מעסיקים יציעו לקהל הכללי את ההצעה הנמוכה ביותר מבחינתם.

הכנת קורות חיים כלליים

הכינו קורות חיים אשר משקפים את יכולתכם, יתרונותיכם, ואת התשוקה שאתם מביאים עמכם למקום החדש. אל תהססו, כתבו את מה שנראה לכם נכון וכנה – אך מבלי בהכרח להצטנע. אם אתם זקוקים לעזרה בכתיבת קורות החיים, ישנם לא מעט שירותים לכך, ובוודאי שתוכלו להיוועץ גם בעובדות הסוציאליות בדיור מוגן למשל.

כעת, לאחר שהכנתם קורות חיים מסודרים, ואתם יודעים מה אתם מחפשים – זה הזמן להתחיל ולחפש עבודות ספציפיות יותר. אך גם כאן, קחו בחשבון שלעתים כדאי ואף רצוי לשנות את קורות החיים שלכם בהתאמה לאופי מקום העבודה אליו פונים.

התאמת קורות החיים – כאשר אתם פונים לחברה גדולה המחפשת עובד מיומן, הדגישו זאת בקורות החיים. כאשר אתם פונים למעסיק קטן המחפש "ראש שקט", אולי עדיף להדגיש את יכולתכם בניהול או לקיחת אחריות בביצוע משימות שונות.

עכשיו הזמן לחפש עבודה!

באופן טבעי, וכך באופן כללי במשק – חיפוש עבודה יכול להיות תהליך מורכב, שיכול להימשך מספר חודשים אפילו, אז אל ייאוש! היו נחושים בדעתכם, ואמיצים במעשיכם, ובסופו של דבר "מי שרוצה מוצא".

חיפוש העבודה יכול להתפרש על פני מספר מישורים:

אפשרויות תעסוקה לגיל הזהב באמצעות האינטרנט

אתרים רבים מפעילים מנועי חיפוש למציאת עבודות, והם פונים גם לבני גיל הזהב. יש להיכנס לאתר המתאים, ליצור פרופיל אישי עם הפרטים שלכם, להעלות את קורות החיים שתרצו לשלוח (ברובם אפשר להעלות מספר גרסאות של קורות חיים, כדי להקל עליכם בשליחתם למקומות עבודה שונים), ויאללה – להתחיל לחפש ולשלוח.

בחלק מהאתרים לחיפוש עבודה ישנו גורם תשלום מסוים, אך לרוב זהו סכום זניח בתמונה הגדולה. בכל זאת, מומלץ להיעזר בקרוב משפחה או בגורמים בדיור המוגן בשלב זה, אשר יוכלו להדריך אתכם ולעזור לכם בתהליך.

 

מעבר לאתרים כלליים, המדינה פתחה פורטל שנקרא "דרוש ניסיון", אשר מיועד לחיפוש עבודה פרטנית לגילאי הפרישה. מומלץ לבדוק באתר זה, ולהיעזר בשירותיו. לפעמים תמצאו דווקא שם את העבודה המושלמת לכם!

אפשרויות תעסוקה לגיל הזהב מחוץ לאינטרנט

תחילה מאחר ובאינטרנט מפרסמים משרות יזומות מצד מעסיקים, זאת אומרת – אם מישהו ממש מחפש הוא מפרסם. אבל רוב העסקים פועלים דווקא דרך אפיקים לא אונליין, למשל חבר מביא חבר (עובדים מביאים חברים שלהם), או לשלוח את המזכירה לחפש עבורם, וכדומה.

בנוסף, מעסיקים רבים יעריכו מאוד פנייה ישירה, במיוחד כשמבוגרים מדגישים את הרצון לעבוד דווקא אצלם, כי העסק שלהם תמיד עניין אתכם. גם אם זה לא מניב עבודה מהיום להיום, לעתים קרובות זה יכול לסקרן אותם, והם אולי אפילו ינסו למצוא מה תוכלו לעשות אצלם – גם אם הם לא ממש חיפשו עובד דווקא עכשיו.

תהליך חיפוש עבודה יכול להיות מייגע ומעייף, אך אל תתייאשו. ישנן לא מעט אופציות בשבילכם בשוק, וגיל הוא לא תמיד הגורם המפריע בחיפוש עבודה. אם אתם רוצים או צריכים לעבוד, השקיעו בכך את מרב מרציכם – ובסוף, עם קצת מזל, תמצאו גם אתם את המקום המתאים לכם. בהצלחה!

אולי יעניין אותך:

פטרת בציפורניים אצל קשישים סיעודיים – סיבות, תסמינים וטיפול

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715427

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר